A vendégek először a NAIK-HAKI-ba látogattak, mely intézmény meghatározó a magyar-laoszi agrár kapcsolatok fejlődésében. Kezdetben az együttműködés a halászatfejlesztésre korlátozódott, majd folyamatosan bővült, állattenyésztési, majd takarmánygyártási, később élelmiszerlánc biztonsági fejlesztésekkel.
Halasi Kovács Béla bemutatta az intézet szervezetét és működését, amely igazodik a változó körülményekhez különös tekintettel a gyakorlati igények kielégítéséhez. A HAKI nagyobb szerepet játszhat a magyar-laoszi agrár együttműködésben a jövőben és kölcsönösen előnyös lenne a HAKI és laoszi partnerintézménye a LARReC közötti együttműködés felújítása. Ehhez jó keretet biztosítana a NAIK és potenciális laoszi partnere a NAFRI közötti együttműködési megállapodás aláírása. A laoszi fél hangsúlyozta, hogy a HAKI is segíthetné a most futó kötött segélyhitel program megvalósítását, tekintettel arra, hogy annak egyik fontos eleme a halellátás minőségi fejlesztése.
A vendégek nagy érdeklődéssel tekintették meg az intézet recirkulációs rendszereit, amelyek felépítését, illetve az azokban folyó munkát Diviki Sándor és Kovács Gyula mutatott be, majd Halasi-K Béla vezetésével rövid látogatást tettek a kísérleti tavak között, ahol megismerhették a “tó a tóban” rendszert. A laoszi rizstermesztés, illetve biogazdálkodás fontosságának figyelembevételével a szarvasi látogatás programja magában foglalta a Vereckei Kft. bio-rizs feldolgozó üzemének megtekintését, ahol a vendégek gyakorlati példáját láthatták a minőség biztosítás alkalmazásának.
A laoszi vendégek látogatása idején volt a “szarvasi Halas Napok rendezvény” így lehetőségük volt egy a halászathoz kapcsolódó kulturális és gasztronómiai esemény megtekintésére. A rendezvényen a laoszi vendégek megtekintették a HAKI bemutató sátrát is, ahol Fazekas Gyöngyvér adott tájékoztatást. Ebéd után a vendégek megtekintették az ÖVKI galambosi kísérleti telepét, ahol Molnár Orsolya adott tájékoztatást a rizs nemesítéssel és fajta fenntartással kapcsolatos munkáról, illetve a vendégek rövid látogatást tettek az Oryza Karex Kft. Csomagoló üzemében.A látogatás utolsó állomása az ÖVKI KAK laborja volt, ahol Sinka Dóra fogadta tájékoztatta a vendégeket a labor munkájáról. A laoszi szakemberek látnak arra lehetőséget, hogy hasznosítsák az ÖVKI-nek a tapasztalatait hasonló laoszi laboratóriumok működtetése hatékonyságának javításában.